Бриф

-Го повикав неколку пати досега Никола Груевски, да и одговори на македонската јавност, за криминалот во којшто тој е лично инволвиран. Груевски организирал ...
сите 45 | | | веќе видена

Сегашната влада за осум години направи повеќе од 40 отсто од пензионерите да земаат пензија од 6 до 8 илјади денари што не се доволни за пристоен живот. Повеќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Синоќа непознати сторители го демолирале изборниот штаб на СДСМ во скопски Чаир. Биле искршени прозорци и влезната врата. Од СДСМ велат дека засега нема ...
сите 9 | | | веќе видена

Дончо Ангелески, сопственикот и уредник на радио Илинден, радиостаница на македонската дијаспора во Австралија, ноќта пред Велигден бил натепан во дворот од ...
сите 3 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски заедно со неговата фамилија, по повод големиот христијански празник ...
сите 3 | | | веќе видена

Во духот на големиот христијански празник Велигден, претседателот на СДСМ, Зоран Заев со честитки за здравје, среќа и бериќет ги поздрави граѓаните на Стар ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово Велигден, упати честитка до Бискупот скопски и апостолски егзарх ...
сите 28 | | | веќе видена

Политичките партии денеска ја продолжуваат кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 27 април. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена ...
сите 40 | | | веќе видена