Бриф

ВМРО-ДПМНЕ реагира во врска со телефонскиот разговор на новинарот на Телма со лице кое се претставува како Загорец Тумбовски. Тие се сомневаат дека станува ...
сите 53 | | | веќе видена

Загорeц Тумбовски во телефонска изјава за Телма вели дека документите што ги објави Зоран Заев се вистинити и дека парите, лично и ги дал на тогашниот ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ во реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за прес конференцијата на Зоран Заев го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски од поранешна ...
сите 11 | | | веќе видена