Бриф

Ве информирам дека Социјалдемократскиот сојуз денеска поднесува Кривична пријава против Никола Груевски, рече на денешната прес конференција лидерот на СДСМ ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање ...
сите 31 | | | веќе видена

Порталот Либертас објави фотографија од таблата поставена на влезот на територијата на општина Кичево, каде натписот „Добредојдовте“ е напишан најпрво на ...
| | веќе видена

Лошата состојба во здравство ни е позната на сите, а ЕБРД во својот извештај вели дека сме на последното место по задоволство на граѓаните од услугите кои ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Провладините медиуми молчат за аферата со продажбата на Македонска банка, при која, како што тврди опозицискиот СДСМ, премиерот Никола Груевски барал кеш од ...
| | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска оствари средби со своите сограѓани од Куманово. Спасовски разговараше со граѓаните на градскиот плоштад ...
сите 18 | | | веќе видена

Изминативе осум години од владеењето на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ, беше период во кој власта континуирано ја ставаше својата алчна рака во џебовите на ...
| | веќе видена