Бриф

Денеска сме овде во Струга, со граѓаните, како дел од кампањата да поразговараме и да ги претставиме мерките на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, рече ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска, кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски на покана на Универзитетот „ААБ“ од Приштина одржа предавање на тема ...
сите 26 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески запрашан за детали околу последните случувања и поднесени кривични пријави од страна на СДСМ за ...
сите 7 | | | веќе видена

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ за само три месеци дошле до станови и дуќани во вредност од 1,6 милиони евра, рече на денешната прес конференција лидерот на СДСМ ...
сите 25 | | | веќе видена

Во рамките на промоцијата на новата програма на СДСМ, денеска Рената Десковска, носител на листа во изборната единица 1, промовира дел од мерките кои се ...
сите 8 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија со соопштение реагира на прес конференцијата на директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Илија Димовски. - Веднаш ...
сите 10 | | | веќе видена

Во преполниот скопски Карпош , вечерва се слушаа овации и аплаузи за промените и новиот почеток. Македонија сака промени, Македонија заслужува претседател, ...
сите 8 | | | веќе видена