Нет Прес

Министерот за миграции и политика на азил на Кралството Шведска, Тобиас Билстром, вечерва се обрати на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Кочани. Тој ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Компанијата „Веибо груп“ ќе инвестира во технолошко-индустриската зона Ранковце и ќе стане главен работодавач во земјава, со 5.000 нови директни вработувања ...
сите 39 | | | веќе видена