Нет Прес

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска го доби уверението за нов мандат на претседателската функција. Уверението со кое претседателот Иванов се стекна со право на ...
сите 6 | | | веќе видена

Изборната победа со освоените 61 мандати во Парламентот е неоспорна и зборува за силната поддршка што граѓаните на Македонија ја дадоа на политиките на Владата ...
сите 7 | | | веќе видена

За Заев, не е лошо ако Грција ги искористи плановите на СДСМ за бојкот на Собранието.Штетните одлуки кои изминативе денови ги донесе најголемата опозициска ...
сите 36 | | | веќе видена

Официјален Брисел останува на својот став, политичките недоразбирања да се решаваат со инклузивност на сите политички субјекти, јавува дописникот на Нетпрес од ...
сите 32 | | | веќе видена

Официјална Тирана не ја интересира кој ќе биде во составот на новата македонска влада, пишува албанскиот портал „ExPress.mk“. Извор од албанската владејачка ...
сите 7 | | | веќе видена