Нет Прес

ВМРО-ДПМНЕ континуирано им дава силна поддршка на домашните компании во вид на субвенционирани кредити, ниски даноци со нула стапка за данок на реинвестираната ...
сите 4 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници на петтата изборна единица на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски ...
сите 18 | | | веќе видена

Шест странски компании во изминативе три недели објавија влез во Република Македонија, истакна на вечерашниот митинг во Куманово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 10 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од митингот во Куманово порача дека владата ќе продолжи да им доделува стипендии на најдобрите македонски студии, но воедно ќе продолжи ...
сите 4 | | | веќе видена