Затекнала страшна сцена кога ја отворила вратата од спалната соба Едно семејство во градот Бризбејн во Австралија затекнало сцена како од хорор филм во својата ...
сите 6 | | | веќе видена

Двајца млади велешани патуваа до Истанбул и Босфорот и назад во Македонија на велосипед. Коста Тахов и Дејан Митров на маунтин бајк, наменет за планинско ...
сите 2 | | | веќе видена

Не е реткост татковците со својата иновативност, методи за играње и грижа за бебињата, да ја насемат околината. Така овој татко пробал една нова метода, за да ...
| | веќе видена

Обидувајќи се да ја отстрани леќата која се „залепила“ за очната јаболкница случајно скинала дел од рожницата. Поради солзите левото око набрзо и се затворило, ...
| | веќе видена

10-годишно дете од Мисури заздравува откако паднало од куќичка на дрво, директно на метален ражен за месо. Тенкиот шилец кој минал низ главата на Хавиер ...
сите 5 | | | веќе видена

За појадок се јадат две банани и се пијат две чаши млака вода, повеќе топла, од што ладна. Другите оброци се по ваша желба, само е важно да не вечерате после ...
сите 3 | | | веќе видена

Некогашниот љубовник на принцезата Дајана, Оливер Хоаре (73) почина во вторникот, а приказната за нивната врска ја однесе во гроб.Сепак, неговите најблиски ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога ќе видите како пресата за коса прави фантастични локни, секогаш ќе правите бранови со неа. Веќе сме навикнати да го посакуваме тоа што го немаме. Жените ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради недоволен број возила, ЈСП мора во сообраќај да ги пушта старите автобуси „Санос“. Техничкиот директор, Васил Толевски, вели за „Макфакс“ дека поплаките ...
сите 4 | | | веќе видена

Станува збор за: Овен Припадниците на овој знак се болно посесивни и сакаат на партнерот да му ја одземат целата слобода. Често се вљубуваат во оние кои тешко ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од најдобрите македонски актери, познат по неговата харизма и смисла за хумор Тони Михајловски. Пред неколку години сними неколку вицови во негов стил за ...
сите 2 | | | веќе видена

Компанијата за комунални услуги во градот Барлад во источна Романија веќе почна да поставува новогодишни светилки, кои зимава ќе го красат градот. Иако е ...
сите 7 | | | веќе видена

Воениот ветеран и супервизор на граничната патрола Хуан Дејвид Ортиз помеѓу 3 и 15 септември уби 4 лица, а уапсен е бидејќи една жртва побегнала. Американскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next