Наместо да земате огромен кредит за стан или голема куќа, кој ќе го исплаќате 30 години отсега и ќе ви предизвикува стрес, градењето на мала куќичка ќе ви ...
сите 2 | | | веќе видена

Актерката Кејти Холмс и 11 години постариот актер Џејми Фокс, конечно, ја открија својата долгогодишна врска пред јавноста, со романтичната прошетка на плажата ...
сите 3 | | | веќе видена

Колумбиската актерка Ајлин Морено ги покажала на сите докази дека нејзиното момче крвнички ја претепало. Таа зборувала за кошмарот кој го проживеала со Гарсија ...
сите 3 | | | веќе видена

Турист кој летал од Ибица кон Мадрид фатил на дело вработен на аеродромот како краде од торбите на патниците. Го снимил дотичниот и веднаш го пријавил кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Србин си го заглавил „Поршето“ на скали – Барал паркинг, па станал хит на денот Седумдесет и две годишен белграѓанец станал виц на денот во Риека кога во ...
сите 5 | | | веќе видена

-Алхемијата не беше само хоби за Њутн“, пишува тој во текстот во „Њујорк пост“ наведувајчи дека тоа бил неговиот начин за разбирање на вселената. -Бил убеден ...
| | веќе видена

Безбол тимот на „Питсбург Пајрајтс“ со една минута молк пред мечот му оддаде почит на раперот Мек Милер. „Пиратите“ играа против тимот на „Канзас Сити Ројалс“ ...
сите 8 | | | веќе видена

 Ние жените, генерално имаме силна внатрешна интуиција која најчесто се обидуваме да ја замолчиме. Длабоко во себе скоро секогаш ја знаеме вистината, но ...
сите 8 | | | веќе видена

Што прво забележувате на сликата? Баба и дедо кои се гледаат Двајца мажи, од кои едниот свири на гитара Други детали – девојка, врата, лампа, круна … Што вам ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристина Рот е бивша сопственичка на консултантска компанија од технолошкиот сектор, која ја продаде за 45 милиони долари и си купи приватен остров за ...
сите 4 | | | веќе видена

Били Форбс од Алабама, во својот двор пронашол змија, па одлучил да ја застерла со сачмерка. Во таа прилика ѝ ја разнел главата, па ја ставил во задниот дел на ...
сите 6 | | | веќе видена

next