Турист кој летал од Ибица кон Мадрид фатил на дело вработен на аеродромот како краде од торбите на патниците. Го снимил дотичниот и веднаш го пријавил кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Србин си го заглавил „Поршето“ на скали – Барал паркинг, па станал хит на денот Седумдесет и две годишен белграѓанец станал виц на денот во Риека кога во ...
сите 5 | | | веќе видена

-Алхемијата не беше само хоби за Њутн“, пишува тој во текстот во „Њујорк пост“ наведувајчи дека тоа бил неговиот начин за разбирање на вселената. -Бил убеден ...
| | веќе видена

Безбол тимот на „Питсбург Пајрајтс“ со една минута молк пред мечот му оддаде почит на раперот Мек Милер. „Пиратите“ играа против тимот на „Канзас Сити Ројалс“ ...
сите 8 | | | веќе видена

Скопјани, се почесто почнаа да практикуваат да возат велосипеди. Некои се само релаксираат кога имаат слободно време, а има и такви, на кои велосипедот им ...
сите 2 | | | веќе видена

Што прво забележувате на сликата? Баба и дедо кои се гледаат Двајца мажи, од кои едниот свири на гитара Други детали – девојка, врата, лампа, круна … Што вам ...
сите 2 | | | веќе видена

Следната недела на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
сите 4 | | | веќе видена

next