Црна мачка ви го пресекува патот, отварате чадор во домот… Што значи сето тоа… Црна мачка Велат дека кога црна мачка ќе ти го пресече патот носи голема ...
| | веќе видена

Ако сметате дека не сте жртва на модата, можеби треба да погледнете уште еднаш. Да, можеме да се натераме себеси да се спротивставиме на трендовите преку ...
| | веќе видена

Фотографијата се гледа дека е провлечена преку син филтер, така што се создава нова илузија за бојата на јагодите. Дали вие забележувате која боја се јагодите? ...
| | веќе видена

Легендарниот рапер Тупак Шакур е запаметен по бројните хитови што ги остави во својата богата музичка кариера. Освен што се занимавал со музика, тој исто така ...
сите 4 | | | веќе видена

А Дедал дури по својата смрт е прогласен од сонародниците за херој, полубожество. Во 432 година пред н. ера, атенскиот суд казнува еден скулптор зашто се ...
| | веќе видена

Дадилка од Њујорк која се обидела да го убие новородениот син на своите работодавци, пикајќи му влажни марамици длабоко во грлото, викала во судницата и се ...
| | веќе видена

Вели дека сака да учи нови јазици, па така се заинтересирал и за македонскиот. Никогаш не бил во Македонија, но поради тоа што го поддржуваат многу луѓе би ...
сите 3 | | | веќе видена

 17-годишната Сара од Скопје црта уште од 4 години, вели дека преку цртањето ги изразува своите емоции и верува дека ако доволно сака и се вложува еден ден ...
| | веќе видена

 На почетокот на секоја нова година, односно во јануари, ми се нижат родендените на оние кои ги сакам со години. Таа љубов потекнува уште од гимназиските ...
| | веќе видена

Жабата за која се верувало дека е последна од својот вид, конечно ќе се ослободи од самотијата, пренесува BBC. Ромео, познат како најосамената жаба на светот, ...
сите 2 | | | веќе видена

На американскиот добитник на Нобелова награда, Џејмс Вотсон, кој ја откри структурата на ДНК, му се одземени почесните титули бидејќи ги повтори расистичките ...
| | веќе видена

next