Запознајте го JETcopter Во трката за прв летечки автомобил влезе нова компанија, со модел чиј дизајн ги има своите корени во 1940-тите години на минатиот век. ...
сите 12 | | | веќе видена

Дизајнот на ентериер е умешност и уметност што се постигнува со многу работа, но и вроден талент. Секој од нас има своја естетика за тоа како сака да изгледа ...
сите 2 | | | веќе видена

На врвот на листата од градови кои се најдобри за живот, најчесто може да се видат Виена, Мелбурн и Сидниеј, но некои други градови значително напредувале ...
| | веќе видена

Подводната флота на Русија, вооружена со хиперсонични ракети, ќе биде целосно подготвена за употреба до 2024. година. Телевизијата "CNBC" го цитира извештајот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на културното лето „Звуците на културата“ во општина Ѓорче Петров, познатото музичко дуо Силви Бенд утре вечер ќе настапи со својот перформанс, ...
сите 8 | | | веќе видена

Coober Pedy се наоѓа на југот на Австралија, Основан е во 1915 година кога таму биле откриени рудници на опал. Но поради тоа што било премногу топло, луѓето ...
сите 3 | | | веќе видена

38-годишниот Стивен Ринго, софтверски инженер, ја започнал својата битка против вишокот килограми, бидејќи истите му го уништиле бракот. Имено, тој едноставно ...
сите 2 | | | веќе видена

next