Постои едноставен трик како да прочитате порака, а личноста која ви ја испратила тоа да не го види. Кога ќе ја забележите пораката, вклучете airplane mod, а ...
| | веќе видена

Во првите месеци по раѓањето, бебињата многу брзо се менуваат. Додека да се освестите, тие веќе почнале да ползат. Можат да поминат недели и недели во обиди, ...
сите 2 | | | веќе видена

Дури и ако не сте љубител на купување на половна роба, да знаете дека ќе бидете воодушевени со употребуваниот авион на катарското кралско семејство, кој е ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата Плејбој зајачица ја прекинала врската со младиот фудблаер но не ја напуштила Франција каде живее последната година. И птиците на гранките знаат дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Фактот дека нејзиниот син, кој толку се борел да се спријатели со некој, конечно е прифатен ја трогнала до таа мерка што солзите не можела да ги задржи. -Го ...
сите 4 | | | веќе видена

На својата венчавка Стефани Пејн дојде во златна венчаница, но брзо ја соблекла од себе. Оваа необична млада невеста одлучила на својата венчавка да "тверка", ...
сите 7 | | | веќе видена

Во студентските денови една од омилените книги ми беше „Мала хроника на Ана Магдалена Бах“. Втората сопруга на Јохан Себастијан Бах (1685 – 1850) на детален и ...
| | веќе видена

Охрид/Лагада, 17. септември 2018 (ИНПРЕС) – Директорот на ЈП „Охридски комуналец“ Љупчо Грданоски присуствуваше на првиот проектен состанок во општина Лагада, ...
сите 2 | | | веќе видена

Новото револуционерно истражување се обидело да направи модел на однесување на платените убијци на мексиканските нарко-мафијашки организации и пружа увид во ...
| | веќе видена

Како што пишува весникот “Српски телеграф”, победничката на „Задруга“  добивала заканувачки пораки од еден моќен српски политичар. „Кристина не реагира на ...
сите 6 | | | веќе видена

„Сега го работам тоа што го сакам, и тоа го правам заради вас.“ Понекогаш наставниците може да имаат големо влијание врз нашата иднина, повеќе и од што сме ...
сите 2 | | | веќе видена

next