Организацијата Инвикта го најави својот прв настан за 2019 година и тоа за 15 февруари. Борбата ќе биде помеѓу Перл Гонзалес и Ванеса Порто. За Гонзалес, ...
| | веќе видена

Провладините медиуми ревносно го следат секој чекор на поранешниот македонскиот премиер Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија. Последна вест за ...
| | веќе видена

 Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но тоа едноставно не е за секого. Чувањето брада бара многу одржување и грижа за ...
| | веќе видена

Денес, во време кога Скопје е помеѓу најзагадените светски метрополи, треба сите заедно да ги насочиме нашите сили за создавање на еден почист и зелен град. ...
| | веќе видена

Дали некогаш сте се прашале што значи името на некоја земја? Овие мапи што ги објави порталот Culture Trip го откриваат буквалното значење на имињата на ...
| | веќе видена

Кристијан Српак, шеф на полицијата во ПУ Меѓумурје, е голем љубител на спортот, особено на фудбалот и трчањето, тој учествуваше во голем број хуманитарни трки ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова е гостински текст од агенцијата за маркетинг и адвертајзинг squareOne , кој е дел од IT.mk серијалот тeкстови на тема маркетинг и дигитални медиуми. ...
| | веќе видена

Рекламен спот за пиво, кога Словените дознавале кој каде ќе оди. На Хрватите им паѓа да одат на југ а Босанци и Црногорци им фаќаат сеир. 13 века подоцна, ...
| | веќе видена

Покрај сите „циркуси“ кои ни се случуваат во држава, и кога човек не знае од кого да се пази и да се чува, дали да гледа лево па десно, и кога очекува од Бога, ...
сите 2 | | | веќе видена

Дваесет и петгодишниот битолчанец Александар Здравковски, кој магистрирал Економија и бизнис на „Еразмус Универзитетот“ во Ротердам, моментално работи во ...
сите 3 | | | веќе видена

Хоуп Хикс (Hope Hicks), убавата 28 – годишна бринета, чие име балканските медиуми радо го преведуваат како Нада (Houp – Нада),е една од најблиските бизнис ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали видео игрите се добри или лоши за психичкото и физичкото здравје? На тоа прашање веќе со години нема конкретен одговор. Додека некои истражувања ...
| | веќе видена

Сакате нови предизвици во вашиот живот? Сакате да научите и се развивате на професионален план? Интертек е компанија за развој на продукти од ИТ индустријата и ...
| | веќе видена

Во неколку пригоди сум добила покана за презентирање на Kонференцијата за информатика што ја организира ФИНКИ и за соработка преку ревидирање на стручни ...
| | веќе видена

Абрахам Маслоу е роден во 1908 година во Бруклин како најстар од седум деца во еврејско семејство избегано од Русија во Америка. Неговиот живот бил исполнет со ...
| | веќе видена

18-годишната Саудијка, која побегнала од кралството на Арабискиот полуостров, откако ги отфрлила строгите исламски закони, слетала минатата недела во Торонто, ...
сите 2 | | | веќе видена

next