Маринка Смирнова, поранешна Мис Русија и наследничка на славниот произведувач на "водка", вчера се појавила на суд во Лондон во врска со обвиненијата дека ...
| | веќе видена

 Наместо да се радува што момчето планира да ја побара за сопруга, таа се жалела на Фејсбук поради лошиот избор на свршенички прстен. Бирањето на вистинскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Британската пејачка Шерил Кол, проговорила за својот љубовен живот. Познато е дека била во брак со фудбалерот Ешли Кол, потоа со Жан Бернард Фернандез Версини ...
сите 2 | | | веќе видена

 Некои ги нарекуваат скали до рајот, а овие трагачи по авантура и адреналин успеале безбедно да се искачат по нив. Дали некогаш сте помислиле дека постои ...
| | веќе видена

Наоми Кембел (48) ја објави фотографијата на Инстаграм од гробот на познатиот моден дизајнер Азедин Алаја, кој почина на 18 ноември 2017 година. Познатата ...
сите 4 | | | веќе видена

Тројца високи функционери во руската полиција се уапсени поради сомнение дека ја силувале младата колешка на забава во седиштето на полицијата во Уфa. Иако се ...
сите 5 | | | веќе видена

Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ отпушти шестмина вработени кои минатиот месец беа фотографирани како спијат на под на еден шпански аеродром. ...
сите 5 | | | веќе видена

„Добриот и будалата се двајца браќа. Јас на брат ѝ му ѕидам куќа а таа... Дознав кај живее оној мамлаз. Вечер ќе испијам две-три кила вино и одам да ги ...
| | веќе видена

Една статија од 1957 година со љубовни совети за жени, овие денови стана вистински хит на интернетот. Статијата со наслов "129 начини како да пронајдете ...
сите 3 | | | веќе видена

Рабинот Пинчас Винстон, признат автор и пророк, предупреди дека обновените судири во Појасот Газа и тековните тензии меѓу Израел и Иран поради Сирија може да ...
сите 3 | | | веќе видена

next