Дали знаевте дека Овните можете да ги препознаете по одењето и дека тие се најнетрпеливите возачи? Ова се некои необични факти за родените во знакот Овен. Овен ...
сите 2 | | | веќе видена

450 тона тешките камиони „кипери“ се монструозни возила кои се користат во рударската индустрија за превоз на големи товари преку груби терени. Белорускиот ...
| | веќе видена

Во подрумот на Инженерскиот центар во ЦУ „Боулдер“, група истражувачи работат на креирање на следната генерација роботи. Но, наместо метални роботи, како што ...
| | веќе видена

На друштвените мрежи може да се пронајдат секакви работи ,па така и „докази“ за трансферите на фудбалерите. Така девојката на стоперот на Јувентус, Даниеле ...
сите 2 | | | веќе видена

Корисник на Јутјуб направил интересен експеримент и прикажал како луѓето реагираат кога сте облечени како бездомник и што се случува кога ќе се појавите во ...
сите 2 | | | веќе видена

Бидете трпеливи, обрнете внимание на работите кои се случуваат во секој момент околу вас и сконцентрирајте се на сегашниот миг – сега и тука. Зен будистичката ...
| | веќе видена

Малиот Џуд бил со своите родители во паркот, а кога дошло време да си бегаат дома, тој не сакал да си замине сè додека не ја поздрави секоја личност која била ...
| | веќе видена

Хрватски полицајци се обиделе да го поправат службениот автомобил па станаа хит на интернет. Судејќи според нивнитете изрази на лицето и коментарите тие и не ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова е последниот случај во кој што се открива како некоја од кинеските компании користат невообичаени и брутални методи за да ги казнат, посрамотат или ...
сите 6 | | | веќе видена

Членката на парламентот од Берлин од десничарската Алтернатива за Германија - AFD е исфрлена откако на интернет се појавиле нејзини фотографии на кои позира во ...
сите 2 | | | веќе видена

Таткото од Колорадо, Кристофер Вот се изјасни за виновен за убиство на својата бремена сопруга и своите две ќерки. Кристофер Вот признал дека е виновен по ...
сите 5 | | | веќе видена

next