Глутенот – причинител на болести Ако сте го препознале типот на заболување на системот на варење кое го имате (пр. Гастроезофагеална рефлуксна болест, кога ...
сите 3 | | | веќе видена

Холи Варланд е 27-годишна девојка од Австралија која умира. Таа боледува од мускулна дистрофија "Limb-girdle", болест која предизвикува изумирање на сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Гледачите на реалното шоу ”Задруга 2 ” навикнаа на многубројните изненадување од Големиот шеф. Овој пат во средината на програмата ” Семејството на задругарите ...
| | веќе видена

Некои модели на панталони шокираат на прв поглед, а некои на втор. Добро, има и такви модели кои се "само" панталoни, и ништо повеќе. За првиот тип на ...
сите 2 | | | веќе видена

Популарната глумица Хилари Даф минатиот месец ја роди ќерката и веста за тоа ја сподели по пат на социјалните мрежи. Ќерката го носи името Бенкс Вајолет Бер, а ...
| | веќе видена

Со триковите на професионалците лесно ќе добиете одлични резултати. Шеф Мари-Антоан Карем, кој живеел во 19-тиот век, донел кулинарски "закон" за четири соса ...
сите 2 | | | веќе видена

Хидроелектраната Три клисури во Кина со брана на реката Јанценгјанг е хидроелектрана со најголема инсталирана сила во светот. Три клисури е соединета мрежа во ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако има само три години принцезата Шарлот денес е еден од најпопуларните членови на британското кралско семејство. Неодоливата Шарлот со се’ што работи ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Жената, на која што веќе ѝ се смачило однесувањето на нејзиниот сопруг, инаку адвокат по професија, го убила, откако побарал да го врзе во нов, перверзен ...
| | веќе видена

next