Дали минувате низ хаотична фаза од животот и ништо како да не ви оди од рака? Што е потребно да направите за да се извлечете од овие „мрачни времиња“? ...
сите 3 | | | веќе видена

Станува збор за кабина за пушење која содржи филтери кои го претвораат чадот од цигарите во чист воздух. Ова е првиот изум кој е развиен за да го реши ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа три децении од катастрофалната несреќа во нуклеарната електрана Чернобил, но серијата на “HBO” за оваа катастрофа влијаела на стравот кај Норвежаните. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од настапите пред најголемите светски лидери, преку вежбањето кунг-фу, медитацијата, возењето на брзинец низ американските отворени патишта, до 600 скокови со ...
сите 2 | | | веќе видена

Медисон Гуливер која има седум години, заминала со своите родители на одмор во Египет и како и мнгу други деца, и таа сакала да добие тетоважа од к’на но се ...
сите 2 | | | веќе видена

Периодот по раѓањето на девојчето за Холи Герлач и нејзиниот сопруг стана вистински кошмар. Двојката очекуваше бременост и породување без компликации. Но ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Србија е претставена програма „Студирај во Србија“ на преставници на 20 држави од Европа и Азија. Странски студенти пристигнуваат во Србија само доколку ...
сите 4 | | | веќе видена

Сè поголем број интернет корисници го користат „Јутјуб“ како платформа на која креативно се изразуваат, пренесуваат пораки, или едноставно се забавуваат. ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако повеќето луѓе во овие врели денови денес спасот од жештините го бараат во клима уредот, постојат и оние кои, од било кои причини, не користат клима и ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите козметички производи кои се имаат по дома треба да бидат надвор од дофат на децата, онака како што вообичаено се прави со лековите, препорачуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

next