Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто ги отфрли критиките на експертите при Обединетите нации за човекови права како пристрасни и ги обвини ...
сите 2 | | | веќе видена

68-годишната Ненси Кремптон Брофи е уапсена минатата недала поради убиство на сопругот, само неколку години откако го објавила есејот наречен "Како да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Ви Сврљиг во Нишкиот реон, на многу раководни места се жени.Претседателката на општината веќе 4 години е Јелена Трифуновиќ, претседателка на Советот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога Сара прв пат дошла на работа и кажале дека Лакоми е луда и дека нема да може да биде во состојба да живее во друштво. Помеѓу другото ја ставиле во ...
сите 2 | | | веќе видена

Арнолд Швајцернегер (71) влезе во осмата деценија од животот и понатаму не излага од теретаните. Славниот актер објави видео како прави вежби за раце, ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова се исцелителските моќи на мачките: -Кога преде, мачката испушта вибрации кои значително го смируваат човечкиот мозок. -Луѓето кои имаат мачки како домашни ...
сите 4 | | | веќе видена

На 28 септември , се одбележува Светскиот ден на глуви и наглуви и по тој повод ќе се одржи манифестација по повод 70 години постоење на Националниот Сојуз на ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајката на турската актерка Елчин Сангу е повикана како сведок на судење за спорот меѓу Елчин и нејзината екс-менаџерка Башар Окај. Менаџерката ја тужи ...
сите 3 | | | веќе видена

Во ирската државна каса пристигнаа 14-те милијарди евра од данокот и каматите кои што мораше да ги плати технолошкиот гигант Apple, но Ирците се жалат на тоа, ...
сите 9 | | | веќе видена

next