Да се решите од негативната енергија и лошата среќа, следете ги овие три чекори: 1.Исчадете ја куќата Низ целата историја на човештвото, темјанот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Даница Стојанова, пијанистка На крајот на оваа недела ќе настапите во Германија. Што ви беше важно при изборот на програмата? – На 17 ноември ќе настапам во ...
сите 3 | | | веќе видена

Самер Реј Оукс го претвори својот стан во Бруклин во мала шума. Домот на 33-годишната претприемачка се зеленее од сите страни.Самонаречената „луда градинарка“ ...
сите 4 | | | веќе видена

Ставете го ова на ќошевите од домот и следното утро сите бубачки ќе бидат мртви Ако некогаш сте виделе лебарки низ дома, знаете дека тие се вистински проблем. ...
сите 5 | | | веќе видена

Одобрените дополнителни 150 илјади фунти за полициската истрага за пронаоѓање на исчезнатата Медлин Мекен даваат нова надеж за решавање на случајот, но ...
| | веќе видена

Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубовта кон мајката нема цена, како и љубовта на мајката кон детето. И тоа не трае додека сме во нејзиното гнездо. Може да трае вечно, но мораме да ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Мистеријата е решена. Слабите и дебелите луѓе секогаш се натпреваруваат во нешто, а еве кој од нив би издржал подолго без храна. Дебелите луѓе се обидуваат да ...
сите 2 | | | веќе видена

Предрасуди спрема жени лидери имале 23 отсто анкетирани кого им се поставени директни прашања и 37 отсто кај индиректни. Многу жени се солидаризираат, иако ...
| | веќе видена

Има прекрасен ангелски лик кој плени со својата благост, наивност, пристојност, милост и искреност. Момчето од Крушево со сини небесни очи како водите на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Беншот“ е семејна фирма од Хортонвил, Висконсин, предводена од татко и син, која произведува чаши отпорни на куршуми, со вистински куршуми вградени од страна ...
| | веќе видена

Познатата пејачка Емина Јаховиќ откако го финализираше крајот на бракот со Мустафа Сандал, од неодамна заплови во емотивна врска со турскиот милјардер Садетин ...
сите 5 | | | веќе видена

next