Примената на револуционерната ДНК метода во потрагата по роднини, ослободи Американец од затвор, кој беше осуден за убиство извршено пред повеќе децении. ...
сите 8 | | | веќе видена

Властите во Русија го уапсија Сергеј Мешерјаков, 77-годишен истражувач во рускиот Институт за проектирање на ракетни и вселенски бродови, обвинет за ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој инцидент се случил во зоолошката градина во Пекинг, на снимката можеме да видиме голема панда како седи и одеднаш почнуваат да летаат камења кон неа. За ...
сите 7 | | | веќе видена

На почетокот на јули Калифорнија стана првата држава каде стапува на сила легислативата против дискриминација врз основа на витканата коса или фризури слични ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанското крајбрежје во средата го погодило силно невреме, кое откорнало дрвја од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени. Засега нема жртви. Во Пескара, ...
сите 2 | | | веќе видена

Разладувањето во базен за време на тропските горештини е вистинско задоволство. Но треба да се биде подготвен и на некои непредвидени околности. Како на ...
сите 2 | | | веќе видена

Холивудскиот актер убаво го наплатил глумењето на суперхеројот "Ironman" во познатата филмска франжиза. Филмскиот серијал "Avengers" веќе со години е една од ...
сите 5 | | | веќе видена

Почетокот на изградбата на автопатот, долг 2.000 километри, што преку Русија ќе ја поврзува Европа со Кина официјално доби зелено светло. Автопатот „Меридијан“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Не залудно се вели - со кој си, таков си. Така е кај луѓето, но и меѓу животните. Жив доказ е овој папагал од видот какаду, кој живее со три кучиња, па ...
сите 3 | | | веќе видена

next