Ти си важна! Ако никој не ти го кажал тоа денес, тогаш ние ќе ти го кажеме тоа. Ти си важна. Твоите мислења се важни. Важен е начин на кој го гледаш светот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Видео снимката на која што се гледа како возач на автобус, излегува од возилото и му удира шлаканица на 12-годишно момче затоа што момчето претрчало на улица и ...
сите 6 | | | веќе видена

Таа е ранобудник и секое утро, на гледачите на утринската програма „Ја сакам Македонија“ им почнува со нејзината насмевка. Јована Стојменовиќ, освен за водител ...
| | веќе видена

Кајла Чандара е келнерка во два ресторани на Хаваи. Била во лоша финансиска ситуација и поради тоа го напуштила школувањето како би заработувала. Тогаш еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обрати на сите оние кои се обидуваат да заработат злоупотребувајќи го името на хрватската музичка легенда. – Семејството ...
сите 13 | | | веќе видена

Идентичните сестри близначки, со своите сини очи и прекрасна руса коса, покажале нераскинлива врска уште од самиот почеток. Девојчињата растеле нормално и ...
сите 6 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 4 | | | веќе видена

Работното време ѝ поминува на гробишта: Македонка со успешна бизнис-приказна Сите знаеме дека ќе дојде тој повик – оној кога ќе ни јават дека некој наш близок ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако не сте обожавател на перничиња во градникот, но би сакале визуелно да ги направите вашите гради поголеми, можеби оваа маичка е вистинската за ...
| | веќе видена

21-годишната Фатима Кан, која сака да се претставува како кралица на "Снепчет", е осудена на 14 години затвор затоа што го организирала и снимила убиството на ...
сите 3 | | | веќе видена

next