Минатата година мажот предизвика пожар во зградата , кој бил навреме изгаснат . Но , во станот пожарникарите пронашле женско тело . Истрагата покажала дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската глумица Дру Баримор отворено проговорила за своето проблематично однесување за време на тинејџерските денови, кога ги направила првите чекори во ...
сите 2 | | | веќе видена

Најновите жртви на поплавите кои ги донел ураганот Флоренс се две затворенички кои се удавиле во полициско комбе за транспорт на затвореници, кога бран од ...
сите 3 | | | веќе видена

Земјоделскиот факултет при УГД беше домаќин на координативен состанок по билатерален проект помеѓу Р Македонија, во кој учествуваат Земјоделскиот факултет на ...
сите 4 | | | веќе видена

Свештеничката Шин Ок-ју, која го основала јужнокорејскиот култ Црква полна младост, била уапсена минатиот месец со тројца свои следбеници кога слетале во Сеул. ...
| | веќе видена

Тој е најстариот џудо сенсеи во Велика Британија. Како почетник почнал да тренира џудо во 1951 година. Денес, 67 години подоцна, со полни 94 години, Џек Херн ...
сите 2 | | | веќе видена

Американецот Рогелио Андверда (34) ос Тексас толку многу сакал да излезе со своите пријатели, па за да си ја исполни желбата и покрај негодувањата од ...
| | веќе видена

Свадбениот подарок го отвориле 9 години потоа: Кога виделе што има внатре се шокирале Кети и Брендон Ган од САД се венчале пред 9 години. Како и сите младенци, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога на бабата на тригодишната Скаут Ларсон и бил дијагностициран рак на дојка, нејзината мајка Ешли Ларсон решила да направи мал проект благодарение на кој ...
сите 4 | | | веќе видена

next