Пејачката Индира Арадиновиќ позната како Инди јавно се откажа од сестра си Едита Арадиновиќ, исто така пејачка. Таа на својот Инстаграм профил објави ...
сите 7 | | | веќе видена

Тие четките кои претходно ги наквасиле во боја ги лепат на нивните стомаци и застануваат пред платно по што очекуваат уметникот да почне со креирањето. Чекаа ...
сите 2 | | | веќе видена

Холандските служби за итни случаи соопштија денеска дека десетици патници кои се разболеле на крузерот закотвен во Ротердам се задржани на бродот заради ...
сите 7 | | | веќе видена

Руските пратеници изгласаа закон со кој се предвидува казна затвор до една година за медиуми и физички лица кои не сакаат да повлечат или негираат информации ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали детето да учи странски јазици пред училиште? Како да реагирате на лошите оценки? Како да му помогнете на детето во пубертетот и пред приемен испит? Еве ...
сите 2 | | | веќе видена

Одлуката паднала на нејзината ќерка, која ја оставила со куферите на улица. Минувачите кои претходно и помогнале околу багажот не можеле да веруваат што ...
сите 3 | | | веќе видена

Кајла Чандара е келнерка во два ресторани на Хаваи. Била во лоша финансиска ситуација и поради тоа го напуштила школувањето како би заработувала. Тогаш еден ...
сите 2 | | | веќе видена

31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа надуеност, честа дијареа и ...
сите 2 | | | веќе видена

Американецот Рогелио Андверда (34) ос Тексас толку многу сакал да излезе со своите пријатели, па за да си ја исполни желбата и покрај негодувањата од ...
| | веќе видена

Нина Круз е родена во Македонија, но на осуммесечна возраст била посвоена од македонско-американска двојка. По неколку децении, младата Македонка тргнала во ...
| | веќе видена

Патувањето во Етиопија е како патување во минатото, што и не е толку изненадувачки доколку имате на ум дека оваа африканска држава влезе во новиот милениум ...
| | веќе видена

Себастиан Фреј секако е во свежо сеќавање на фудбалските фанови кои редовно ги следеа случувањата во Серија А, а иако најмногу е познат по своите феноменални ...
сите 2 | | | веќе видена

next