Таткото ја презема грижата за малечките, а тоа што камерата го забележала стана вистински хит на интернетот, со повеќе од 17 милиони прегледи. Погледнете и ...
сите 7 | | | веќе видена

Некогаш е многу полесно да се ослободите од лошите навики отколку од лошите мисли, а окму тие ве спречуваат да живеете среќен и исполнет живот. Познато е дека ...
| | веќе видена

Даг Хамилтон од Ирска останал во шок кога открил што се наоѓа во дигиталниот часовник во апартманот кој го изнамил со својата девојка во Торонто каде ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа година, еден од најпопуларните бој-бендови во современата музичка историја Backstreet Boys прослави 25 години од своето основање. Веројатно поголемиот дел ...
сите 3 | | | веќе видена

Пол Мекартни во интервју за GQ раскажа како тој и Џон Ленон и неколку нивни пријатели заедно мастурбирале додека сè уште не биле светски познати членови на ...
сите 2 | | | веќе видена

Неполн месец по породувањето со второто дете, во далечната 1998 ма, Цеца Ражњатовиќ гостувала во познато тв шоу од соседството.Покрај пејачката, во студиото ...
сите 6 | | | веќе видена

Дали детето да учи странски јазици пред училиште? Како да реагирате на лошите оценки? Како да му помогнете на детето во пубертетот и пред приемен испит? Еве ...
сите 2 | | | веќе видена

Дизајнерот Џоел е познат по своите "голи" ревии кои веќе некое време се тренд во Америка. "Ги советувам девојките да не излегуваат во вакво издание бидејќи ќе ...
| | веќе видена

Јужнокорејците смислуваат иновативни начини за да се ослободат од задолжителното служење војска, со што дванаесетмина пејачи се сетија да ја избегнат ...
сите 2 | | | веќе видена

„Ти си потребен на Македонија!! Едоминатион нуди вистински втор живот!!!“, се вели во апелот на играта EDominations Macedonia од каде бараат доброволци за ...
сите 2 | | | веќе видена

Акција на Групиер за продажба на делата на Искра Донева за помош за нејзината терапија! Книга по избор: Скакулче игра плочка, Татко или Лазарополски хаикуа по ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред 16 дена почина Леон Марковиќ од Задар. Леон е роден на 27-ми октомври 2017-та година, со ТАР синдром, и беше единствениот во Хрватска со оваа дијагноза, и ...
сите 3 | | | веќе видена

Холанѓанецот Арјен Камхуис последен пат бил виден како излегува од хотел во северна Норвешка. Не се качил на возот за кој купил карта, а потоа неговиот кајак и ...
сите 4 | | | веќе видена

Како и за се друго во животот, пред да донесеме каква било одлука, треба да бидеме информирани. Некои одлуки ги носиме лесно, некои без двоумење, некои ни го ...
сите 5 | | | веќе видена

next