Во општеството во кое живееме навистина е тешко да се издржи без стрес, претеран напор и замор на крајот од денот. Сите овие работи влијаат на спиењето, ...
сите 3 | | | веќе видена

Редовното играње тенис може да го продолжи животот до десет години, тврдат научниците. Тенисот може да биде подобар за здравјето и од велосипедизмот, трчањето ...
сите 5 | | | веќе видена

Имате болки во грбот? Тогаш знаете колку можат да ги отежнат вашите секојдневни задачи. Ова видео ќе ви покаже како да корисите вежби со кои ќе си олесните ...
сите 5 | | | веќе видена

Многу жени сонуваат за тоа за само еден ден да изгубат дел од својата телесна тежина. Со овој пијалок може да се изгубат и до два килограми од телесната ...
сите 2 | | | веќе видена

За појадок се јадат две банани и се пијат две чаши млака вода, повеќе топла, од што ладна. Другите оброци се по ваша желба, само е важно да не вечерате после ...
сите 3 | | | веќе видена

И тоа е една од иритантните работи кои можат да ви се случат. И веројатно во тој момент не ни помислувате на храна затоа што сметате дека што и да внесете во ...
сите 2 | | | веќе видена

Шок ако детето оди босо по “ладниот паркет “, паѓање на мајката во несвест со самата помисла дека нејзиното дете ги ставило рацете во кал или ги ставило во ...
сите 2 | | | веќе видена

next