Најмалку 7 пациенти во Пекинг за кои докторите велеле дека нема надеж некогаш да се освестат, биле ре-евалуирани од систем со вештачка интелигенција (AI) кој ...
| | веќе видена

Во продолжение прочитајте што се случува во вашето тело ако не се наспиете доволно. Мозокот работи послабо – Недостатокот на сон го намалува дотокот на крв во ...
сите 5 | | | веќе видена

Тина Стоклоса (39) и нејзиниот вереник Симон Беун (26) се запознале на Бали, а во последните три години јадат само овошје.„Овошната диета“ ја открила Тина кога ...
сите 4 | | | веќе видена

Рецепт: две состојки кои ви се потребни се јаболковиот оцет и најобичен лосион за тело. Потребно е да ги промешате лосионот и оцетот во размер 3:1, а потоа ...
сите 2 | | | веќе видена