Се испокарале Трпе и жена му и таа почнала да го брка од дома: – Собери си ги парталите и марш надвор! Оди си таму каде што си по цела вечер! Трпе пакува ...
сите 11 | | | веќе видена

Англискиот актер Џад Лоу(47) ја изневери поранешната свршеничка Сијена Милер со дадилката а подоцна ја шокираше јавноста со признанието дека во текот на ...
| | веќе видена

Ај оној Заев ќе залупа некоја од неговите гигантски зелени, па ќе го удриш на мајтап за со хумор дa се утешиш каков тоа лик ни се паднал. Ама оној Никола - ...
сите 2 | | | веќе видена

 Не сакам да си поверувам на очите, не сакам да верувам дека вие постоите во мојата држава, не сакам да верувам дека вие постоите на лицето на земјата. Ти што ...
| | веќе видена

Легендарниот актер, 66-годишниот Пирс Броснан, со својата 56-годишна сопруга Кили Шеј Смит, реши да го напушти домот во Калифорнија и да го замени со ...
| | веќе видена

 Имате слободно време и ножички? Време е за акција, кој рече дека за да имате ново парче облека мора да појдете на шопинг... Проверете какво богатство кријат ...
сите 2 | | | веќе видена

„Егзит“ фестивал деновиве започна со онлајн прикажување на најдобрите настапи изминативе години, со цел на многумина да им помине полесно останувањето дома за ...
| | веќе видена

Последниот од славната чалгија Велес, во минатиот и во почетокот на овој век, бил познат по неколку особености: развиеното школство, трговијата, грнчарството и ...
сите 2 | | | веќе видена

На телевизиска настава, наставничката ги потсетува децата на скалата и ја отпејува, ама така фалш што корона на чекан и наковална се фаќа. Но, за зналци, не се ...
сите 2 | | | веќе видена

 Имаме 3 нови предлози за вас кои може да ги прочитате додека сте дома во овој период. Повеќе го немате изговорот – немам време. Имате и повеќе од доволно, а ...
сите 2 | | | веќе видена