Една споредба вели: да се базираше потребата и корисноста на вакцините на приближно лабава наука како онаа на која се базира потребата и корисноста од органска ...
| | веќе видена

На интернет се појави снимка за која се тврди дека на неа се наоѓа висок функционер во Србија на СПП Самир Тандир. Надзорните камери наводно го снимиле Тандир, ...
| | веќе видена

Скопјанецот Васил пред неколку дена си замина за Шведска. -Си дојдов дома за празниците да ги поминам заедно со своето семејство, работам веќе 4 години во ...
| | веќе видена

Фотографијата се гледа дека е провлечена преку син филтер, така што се создава нова илузија за бојата на јагодите. Дали вие забележувате која боја се јагодите? ...
| | веќе видена

Жител на руската улјановска област кој изел дел од документи од казнена постапка што се води против него, осуден е на 4 години и 11 месеци затвор, соопшти ...
сите 2 | | | веќе видена

Композиторот и текстописец Рајко Дујмиќ, поранешен фронтмен на Нови Фосили, во 1983 година ја сними песната „Милена" . Тоа беше голем хит, а денес се смета за ...
сите 2 | | | веќе видена

Колку побрзо откриете за што се работи, толку моќта на перцепија ви е поголема и можно е да имате добри предиспозиции за успешен приватен детектив. За што се ...
| | веќе видена

На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
сите 2 | | | веќе видена

Светот е прекрасно место! Нема ништо подобро од шетање и истражување на планетата, држава по држава. Причините зошто луѓето сакаат да патуваат се различни. Тоа ...
| | веќе видена

Сите знаеме дека љубовта е бојно поле, но дали секоја љубов е вредна за борба? – Најверојатно одговорот на ова прашање ќе биде „не“. Не е секоја љубов иста и ...
| | веќе видена

Individual дивизијата на BMW го создала ова единствено издание на 8 Series моделот M850i наречено Night Sky (ноќно небо). Најспецифична карактеристика на ова ...
| | веќе видена

Што има на македонските пазари? Колку храната е безбедна? Како да се подобри квалитети? Доволни ли се постојните механизми за контрола? Од стакло во леб, преку ...
| | веќе видена

Учесничка на популарниот американски квиз „Jeopardy“ ги изнасмеа фановите на Бјонси и Џеј Зи со одговорот на прашањето за нивниот заеднички албум. – Бјонсе и ...
сите 2 | | | веќе видена

next