Многу луѓе се согласуваат со тоа дека аеродромите се најстресниот дел од секое патување. Како и да е постои еден аеродром кој Ви гарантира и ќе Ви го направи ...
| | веќе видена

Пристигна од „кујната“ на Бил Вурц кој е познат по интересни и поедноставени клипови. Со оглед на тоа дека живееме во 2017 година, воодушевува токму ...
| | веќе видена

 Неговиот ведар дух и советите што им ги давал на студентите за позитивен став кон животот го направиле легенда, па студентите му возвратиле во иста мера. ...
| | веќе видена

Познатиот љубовен пат Љупка Митрова и Дарко Спејко се постојано во очите на јавноста. Неколку незгодни прашања, тивки и нечујни одговори, но сепак, искрен ...
| | веќе видена

Професионален, доктор со неверојатна харизма, а кај пациентите обожуван од причини како што велат, зборува “народски“, доктор Митов за убава.мк. дали постои ...
| | веќе видена

Нова недела и нов „Квадрат“ во неа. Еве ги содржините во новото издание: – Кои се новите тренди парчиња мебел дознавате од архитект Горан Ваљаков – Ви здодеаа ...
| | веќе видена

Хит на Загреб Бургер фестивалот оваа година беше „Бурек Бургер“, како што самото име кажува тоа е комбинација на хамбургер и бурек. На идејата дошол Марин ...
| | веќе видена

Кога Сара прв пат дошла на работа и кажале дека Лакоми е луда и дека нема да може да биде во состојба да живее во друштво. Помеѓу другото ја ставиле во ...
сите 2 | | | веќе видена

Се чини дека "Netflix", по бројните тинејџерски серии и филмови, драми, научно фантастични сценарија и стенд-ап настапи одлучи да ја подигне скалата и на ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат (МПС) информира дека нивниот член, младата Мартина Николовска од Битола, како учесник и преставник на Македонската експедиција ...
| | веќе видена

Ова се исцелителските моќи на мачките: -Кога преде, мачката испушта вибрации кои значително го смируваат човечкиот мозок. -Луѓето кои имаат мачки како домашни ...
сите 4 | | | веќе видена

Мајката на турската актерка Елчин Сангу е повикана како сведок на судење за спорот меѓу Елчин и нејзината екс-менаџерка Башар Окај. Менаџерката ја тужи ...
сите 3 | | | веќе видена

next