Бебе родено во 22-та седмица од бременоста, е отпуштено од интензивна нега во американската сојузна држава Алабама, откако мина 160 дена в болница. Кален ...
сите 5 | | | веќе видена

На некои луѓе им треба речиси целиот живот за да ги совладаат возачките техники возејќи совршено автомобил. Пример дека се се стекнува со тек на времето е и ...
сите 4 | | | веќе видена

Популарниот јујтубер Дејвид Добрик се пошегува со братот на еден од своите пријатели претварајќи се дека детето станало невидливо, а снимката стана апсолутен ...
сите 2 | | | веќе видена

Папагалот одлетал од својот дом во Калифорнија во непознат правец . Неочекувано по цели 4 години папагалот Нејџел се вратил кај неговиот сопственик Дарен Чик и ...
сите 2 | | | веќе видена

1.Стресни активности – секојдневно се случуваат непредвиливи ситуации, стрес на работа, кавга со некој член на семејството, или општо тежок ден – споделувајте ...
сите 3 | | | веќе видена

next