На интернетот може да пронајдеме бројни и корисни трикови кои може да ни бидат од помош. Често пати од некои стари и непотребни предмети можеме да направиме ...
сите 3 | | | веќе видена

Воздухот заедно со слузта од носот и устата се исфрлаат со брзина од 160км/ч,Британските доктори предупредиле да не се блокира протокот на воздух преку уста и ...
сите 3 | | | веќе видена

 Козметичката индустрија ни ги покажува крајните производи во најдобро светло, што понекогаш може да помислиме дека рекламите се предобри за да бидат ...
сите 2 | | | веќе видена

На познавачите на ликот и делото на Фјодор Михаилович Достоевски познато им е дека тој бил страствен коцкар, за што сведочи и истоимениот негов роман. Еден дел ...
| | веќе видена

Во Индија постои една крава која секој ден доаѓа на едно исто место, пред еден ист автобус. Пред четири години, тој автобус и го убил единственото теле кое ...
| | веќе видена

Како што гледате не е тешко, ви требаат шноли, пегла за коса и малку трпение. Шишките сега се модерни, дури може да и да се купат, вештачки, кои се закачуваат ...
| | веќе видена

Во шок гледала како див којот го напаѓа нејзиното мало куче. Еве што снимила надзорната камера. Еден мал териер чудесно преживеал брутален напад од страна на ...
сите 4 | | | веќе видена

 Модните блогерки уште на почетокот на годината одлучија што најмногу ќе се носи во месец јануари. Изборот се сведе на младешки фустани со трегери. По малку ...
сите 3 | | | веќе видена

Славната пејачка легенда е дел од листата на холивудски ѕвезди кои имаат вонбрачни деца со кои се откриваат нивните вонбрачни, швалерски авантури. Синот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Една револтирана скопјанка која е инаку продавачка во бутик за женска гардероба, напиша Фејсбук статус, со кој им се обраќа на дамите кои секојдневно влегуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

 Таа се бори со анорексија, анксиозност, а најверојатно и зависности. Алегра Версаче не се покажа како достојна наследничка на модната империја на нејзиниот ...
| | веќе видена

Оваа состојба во нејзиното семејство се пренесува гебетски и вели дека ги имале нејзината мајка, но и баба иЛиби имала 10 операции, каде што и се извадени ...
сите 2 | | | веќе видена

Внуците уживаат да се пошегуваат со своите баби и дедовци. Така и ова момче сакаше да се пошегува со својаа бабичка, но шегата воопшто не беше наивна. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка Слаџа Алегро помина низ пекол кога имаше спонтан абортус, а потоа уште еден. По двете изгубени бебенца, таа е пресреќна поради ...
сите 2 | | | веќе видена

next