Учесничките во реалити "Задруга 2" често шетаат низ куќата полуголи или во провокативни комбинации со кои ја нагласуваат нивната позадина.Камерите ги следат во ...
| | веќе видена

Јужнокорејците смислуваат иновативни начини за да се ослободат од задолжителното служење војска, со што дванаесетмина пејачи се сетија да ја избегнат ...
сите 2 | | | веќе видена

Шабац, 12. септември 2018 (ИНПРЕС) – Над 1500 луѓе се успале и не успеале да го урнат Гинисовиот рекорд во Шабац. Организаторите очекувале во 8 часот наутро да ...
сите 2 | | | веќе видена

„Ти си потребен на Македонија!! Едоминатион нуди вистински втор живот!!!“, се вели во апелот на играта EDominations Macedonia од каде бараат доброволци за ...
сите 2 | | | веќе видена

Институтот во Ерусалим кој е посветен на Светиот храм, објавил дека на свет дошло совршено црвено теле. Тоа е прво такво во Светата Земја во последните 2.000 ...
сите 5 | | | веќе видена

„Таа не памти, бидејќи е болна од Алцхајмер, но секојпат кога ќе дознае дека ќе стане баба, слави за добрите вести“ – пишува ќерката Кристин. Погледнете ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Бренда Озборн, медицинска сестра во пензија, неодамна наполни 105 години и никогаш не била со маж и нема намера да си најде некој. Како што рекла, мажите ...
сите 11 | | | веќе видена

Популарниот бренд кинески ресторани изгуби 190 милиони долари , откако бремена жена најде мртов стаорец во супа. Акциите на популарниот синџир на кинески ...
сите 3 | | | веќе видена

За да не направите голема штета, треба да најдете начин како да ја канализирате таа енергија. Во следното видео погледнете како да направите антистрес или ...
сите 2 | | | веќе видена

Мистериозната геолошка појава околу Сахара која е видлива од вселената се наоѓа на подрачјето на денешна Мавританија. Таа претставува кружна формација со ...
сите 2 | | | веќе видена

Развојот на Port City Colombo во Шри Ланка ќе претставува своевидна паралела на големите урбани центри. Ќе се протега на 665 хектари земја што е приближно на ...
сите 4 | | | веќе видена

next