Големите луѓе не се гледаат по зборовите туку по делата што ги прават. А, токму такви се момците од „ДНК“… Андреј Ѓоргиевски и Владимир Блажев – Панчо биле во ...
сите 3 | | | веќе видена

Забележал дека птиците се однесуваат чудно, но кога ОВА излегло од вода… Еден рибар доживеал изненадување на животот кога покрај неговиот чамец излегле неколку ...
| | веќе видена

Холивудскиот актер Алек Болдвин „случајно“ ја објави веста дека неговата ќерка, моделот Хејли Болдвин се венчаше со Џастин Бибер. И додека светот е во шок по ...
сите 32 | | | веќе видена

-Едно отварање на очи, веднаш го ставам кафето да се вари. Не можам да го замислам денот без кафе. Сакам кае без шеќер и најубаво ми е наутро, пред работа кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Јелена Розга со само 16 години стана пејачка на популарната група “Магазин”. Две години по снимката која ја пронајдовме, поточно во 1996 таа учествувала на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара е позната како некој кој многу вложува во својата кариера.Неодамна Дара ја круниса својата кариера со концерт во преполната арена во ...
сите 9 | | | веќе видена

Најголемиот град во Обединетите Арапски Емирати, Дубаи, би можеле слободно да го наречеме престолнина со супервисоките облакодери. Таму во овој век се ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се најде во прв план на последниот тренинг на Јувентус, а причина за тоа беа мимиките и гестикулациит кои ги правеше со јасна цел да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Во една од најпрометните населби во центарот на Њујорк, за 15 долари добиваш папучи, шолја чај и 30 минути ненарушен сон сред тишина и мрак. Првичната понуда ...
| | веќе видена

Детскиот фестивал „Поточиња“ пролетва го прослави својот 15-ти роденден, со шест прекрасни претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на есента ...
сите 2 | | | веќе видена

Колку и да внимавате на безбедноста при патување, незгоди се случуваат. Замислете дека сте во друга држава и го изгубивте или ви го украдоа пасошот, што треба ...
сите 2 | | | веќе видена

next