Меѓутоа, австралиска комисија за сообраќајни несреќи Викторија (Victoria, Australia’s Transport Accident Commission), која се занимава со проблемите на ...
| | веќе видена

Рита Јитендра, позната индиска професорка, писателка и уметница, ја шокирала нацијата кога ненадејно починала на утринска програма која се емитувала во живо на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во една од најпрометните населби во центарот на Њујорк, за 15 долари добиваш папучи, шолја чај и 30 минути ненарушен сон сред тишина и мрак. Првичната понуда ...
| | веќе видена

Веганката не може да биде импресионирана од ниту едно момче... ... на почетокот. Првите двајца паднаа како круши, оти првиот сакаше да ја заведе со пари, а ...
| | веќе видена

Рекол дека не се сеќава на ништо бидејќи "пиел и пушел марихуана". Татко од Бразил е обвинет за убиство на својот 6-месечен син, бидејќи неговата сопруга ...
сите 12 | | | веќе видена

Русинот Пјотр Левашов, кој важи за еден од најозлогласените хакери во светот, признал дека е виновен по американските обвиненија дека управувал со мрежа уреди ...
| | веќе видена

Ширум светот постојат економски нееднаквости помеѓу луѓето, па така во сите делови на планетата постојат и одвоени квартови во кои живеат богати, односно ...
сите 3 | | | веќе видена

Јелена Розга со само 16 години стана пејачка на популарната група “Магазин”. Две години по снимката која ја пронајдовме, поточно во 1996 таа учествувала на ...
сите 2 | | | веќе видена

По отворањето на првата Balans+ Зона во Општина Карпош во Скопје, Бимилк денес отвори уште едно спортско-рекреативно катче, овој пат во матичниот град на ...
сите 6 | | | веќе видена

На покана на невладината организација „Уметност на живеење Македонија“, од 19 до 23 септември во Скопје ќе гостува естонската готвачка Јана Левитина која ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

next