Истражувањата, спроведени во лабораторијата за медицинско- биолошки технологии НИИ за индустриска и морска медицина (Москва), станаа вистинска сензација. ...
| | веќе видена

Портпаролот на Владимир Путин, Димитриј Песков за весникот „Аргументи и факти“ откри неколку детали за рускиот претседател кои што досега не беа познати во ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако неговото семејство живееше скромно, Здравко Чолиќ вели дека за детството го врзуваат само убави спомени. Најголемата балканска поп ѕвезда , за белградски ...
сите 2 | | | веќе видена

Инсерт од старата, одлична серија на Би Би Си, „Јас, Клавдиј“, колку да ги заинтересираме луѓето кои не ја гледале (заради младост или бесвест ) или пак да го ...
| | веќе видена

Британецот Ентони Гибонс, како и многу други туристи, со семејството отпатувал во Австрија на одмор, не надевајќи се дека таму ќе се соочи со голем проблем ...
сите 2 | | | веќе видена

Украинската дизајнерка Ксенија Шнајдер полека но сигурно станува ѕвезда на Инстаграм благодарение на својата најнова креација. Се работи за фармерки кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќето возачи никогаш не пишуваат пораки додека возат. Меѓутоа, статистиките се прилично непријатни. Многу луѓе секоја година умираат поради отсутноста во ...
| | веќе видена

Со одличната изведба на хитот „Black Velvet“ од Алана Мајлс, Антонија Гиговска го имаше последниот настап во специјалната емисија „Сите ѕвезди од Пинковите ...
сите 3 | | | веќе видена

Гевгеличанката Елена Поп-Костова на 8 јануари го роди своето петто чедо. Елена и нејзиниот сопруг Костадин веќе имаат четири ќерки и како што велат, Господ им ...
сите 2 | | | веќе видена

 Ја испративме 2018 година, ја дочекавме 2019, а таа носи нови предизвици и препреки со себе. Пред да го изгубиме разумот и себеси, добро е да размислиме на ...
| | веќе видена

 Да биде еден човек културен, не е доволно да чита популарни романи и да оди во театар. Тој мора непрестајно, деноноќно да работи на себе, да чита, да учи, да ...
| | веќе видена

next