Дваесет и петгодишниот битолчанец Александар Здравковски, кој магистрирал Економија и бизнис на „Еразмус Универзитетот“ во Ротердам, моментално работи во ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако изгледа како површина на Месечината, станува збор за необична и ретка појава на нашата планета. Огромен леден диск со пречник од речиси 100 метри се ...
сите 4 | | | веќе видена

Сакате нови предизвици во вашиот живот? Сакате да научите и се развивате на професионален план? Интертек е компанија за развој на продукти од ИТ индустријата и ...
| | веќе видена

Очигледно познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска е фатална за машкиот род. За тие што не знаат, таа има бурен љубовен живот, а врската со водителот Орце ...
сите 2 | | | веќе видена

Во неколку пригоди сум добила покана за презентирање на Kонференцијата за информатика што ја организира ФИНКИ и за соработка преку ревидирање на стручни ...
| | веќе видена

Абрахам Маслоу е роден во 1908 година во Бруклин како најстар од седум деца во еврејско семејство избегано од Русија во Америка. Неговиот живот бил исполнет со ...
| | веќе видена

18-годишната Саудијка, која побегнала од кралството на Арабискиот полуостров, откако ги отфрлила строгите исламски закони, слетала минатата недела во Торонто, ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден бизнисмен се нашол во долгови преку глава и во својот очај, никако не успевал да најде решение за својата ситуација. Земал повеќе кредити, се позамјмувал ...
сите 2 | | | веќе видена

Режисерот Стивен Спилберг ја избра 17-годишната средношколка Рејчел Зеглер за главната улога во својата преработка на оскаровскиот филм „Приказна од западната ...
сите 2 | | | веќе видена

 Замислете на пат од работа кон дома да можете да си позајмите книга бесплатно и без членска книшка од библиотека. Во светот постојано има нови креативни ...
сите 2 | | | веќе видена

Експертите препорачуваат миење на забите најмалку два пати на ден. Хигиената на усната шуплина е многу важна и недостатокот од неа може да предизвика разни ...
сите 3 | | | веќе видена

Единствениот стил кој никогаш не излегува од мода е да се облечете во црно од глава до пети. Патем ниту еден продукт или диета не дава толку брзи резултати во ...
сите 2 | | | веќе видена

next