Откако Македонецот од Швајцарија Н. Поповски испрати писмо со критика до Македонците дека спијат по кафеани, кафулиња и ресторани, а истовремено се жалат дека ...
| | веќе видена

Политичката партија „Вистинска Црна Гора“ предизвика вистинска бура во Подгорица, откако го актуелизираше натписот на влезот на една џамија во Стари Варош, ...
сите 3 | | | веќе видена

Овие татковци се и повеќе од меки. Тие се подготвени да сторат се за да се забавуваат со своите деца. Кога мама не е тука, е тогаш се случуваат вакви работи…
сите 4 | | | веќе видена

Еве како изгледаше Јелена Карлеуша на свадбата со својот прв сопруг. Таа и нејзиниот прв законски сопруг Бојан Кариќ ја крунисаа својата љубов во 2004 година. ...
сите 7 | | | веќе видена

Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала-вечера на 8-ми ноември. Пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 ...
сите 8 | | | веќе видена

 Иако децата секогаш им се радуваат повеќе на играчки од на било што друго, сепак не треба да се претерува и да се преполнува домот со работи кои веќе ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Во историјата на овој аеродром забележани се неколку многу опасни ситуации кои речиси завршиле кобно за сите вклучени. Аеродромот Гибралтар е цивилен аеродром ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот Хип Хоп артист Слаткаристика од неодамна стана почесен 18 -ти член на Здружениото за канабис и зелени политики „Билка“, по тој повод викендов во ...
сите 10 | | | веќе видена

Често се прашуваме што е причината за раскинувањето на долгите врски и кој е најчестиот проблем во повеќето бракови. Психолозите сметаат дека презирот е ...
сите 2 | | | веќе видена

next