Заврши фестивалот на скарата и пивото „Пиво фест“

Синоќа заврши петнаесеттото јубилејно издание на Пиво фест во Прилеп, кој помина во знакот на вкусната скара, ладното пиво, како и добрата забава. Во изминатите четири дена посетителите имаа можност да уживаат во различните хитови на популарните ѕвезди и во програмата која ги опфаќа сите генерации. Четвртата вечер кулминираше со настапот на Тајфата и Димитар Андоновски, Џамбо Агушеви оркестар, ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒