Временска прогноза: Врнежите продолжуваат и денеска

Денес е понеделник, 17 јули 2017 година, 198-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:08, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 01 минути. МАКЕДОНИЈА – Во Македонија денес во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат а во северозападните и северните предели се очекува и процес на намалување на ...

⇐ DailyФакултети ⇒