Урнебесна поза на таткото и синот: Даниел Кајмакоски (ФОТО)

Откако сопругата Кристина на свет го донесе нивниот прв син, поп-пејачот Даниел Кајмакоски периодов е повеќе активен на приватен план, па на социјалните мрежи често објавува фотографии од себе и од малиот Давид . „Кога пред спиење ќе сфатиш дека ти се потрошени пеленит е“, напиша Даниел во описот на фотографија која ја објави на Инстаграм.

⇐ DailyУбавина и Здравје ⇒