ТУКА СЕ МРЗНЕМЕ, А НЕКАДЕ Е ПЕКОЛНО ТОПЛО: Полни плажи, температурата е 40 степени во Сиднеј (ФОТО)

Луѓето застануваат покрај вентилатори и не сакаат да се тргнат. Погледнете низ галеријата каков контраст е тоа со временските услови кај нас Во Сиднеј денеска температурите се над 40 Целзиусови степени , а граѓаните бараат освежување на плажите, кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеоролозите предупредуваат дека во некои делови од државата, северозападно од Нов Јужен Велс, ...

⇐ DailyТелеграф ⇒