Тестенини со прокељ и сланина

Состојки: 300 г прокељ 3 чешниња лук 100 мл бело вино 300 мл павлака за готвење 40 г пармезан 50 г сланина 30 г путер 300 г тестенини Сол, бибер Магдонос Маслиново масло Приготвување: Загрејте ја рерната на 200 степени Прокељите исечете ги на половинки, па наредете ги врз хартија за печење, попрскајте ги со маслиново масло, сол и со бибер. Протресете ги и ставете ги во рерна на 15 минути. Во ...

⇐ DailyАрт Кујна ⇒