Сончев почеток на пролетта 2017-та !

Во Македонија попладне , сончево време со мала до умерена локална облачност, повеќе застапена во југозападните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив, а во источните делови слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени. Во Скопје , сончево време со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе ...

⇐ DailyРадио Слободна Македонија ⇒