Славни холивудски глумици ќе протестираат против Трамп

Многу холивудски актерки ќе се приклучат на масовните протести против новоизбраниот претседател Доналд Трамп, еден ден откако тој ќе положи заклетва во Вашингтон, објавија организаторите.„Протест на милиони жени“, организиран преку Фејсбук во ноември, во првите 24 часа од објавувањето привлече многу истомисленици, рече Боб Бленд, една од организаторките на собирот во Њујорк и додава дека во ...

⇐ DailyМКД ⇒