И Шекил О'Нил верува дека земјата е рамна

Шекил О'Нил е последниот НБА кошаркар во низата, кој смета дека Земјата не округла, туку е рамна плоча. Деновиве ваквата теорија ја поддржа одличниот плејмејкер на шампионот Кливленд Кајри Ирвинг, што предизвика лавина реакции и дискусии на социјалните мрежи. Во една таква, Шекил Онил искоментира дека во целост се согласува со Ирвинг и смета дека земјата е рамна. -Да земјата е рамна. Има три ...

⇐ DailyOhridNews ⇒