Севернокорејците играат одбојка на нуклеарен полигон

Три меча во одбојка наводно се одиграле на нуклеарниот полигон Пунгери во Северна Кореја, што било забележано на сателитски снимки од 16 април, според американскиот портал „Норт38“, пренесува „Њујорк пост“.Спортските натпревари изненадувачки се одржале осум недели по последната активност на полигонот.Аналитичарите на „Норт 38“ минатата недела објавија дека Северна Кореја е подготвена за нова ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒