Салата од ориз и шунка

Убаво декорирана салата од ориз и шунка можете да ја послужите како предјадење. Потребно е: 200 гр ориз Коцка за пилешка супа 150 гр маринирани шампињони 350 гр шунка една лаж сенф 2 лаж оцет 3 лаж масло 3 кесички мајонез црн бибер, сол, една главица кромид, половина врзоп магдонос Подготовка: Оризот сварете го во вода во која претходно има додадено една коцка за супа. Шампињоните исцедетe ги, а ...

⇐ DailyМама 365 ⇒