Ролат со смокви (ВИДЕО)

Ќе бидете воодушевени од овој ролат, посебно ако сакате смокви! 5+5 лажици шеќер 5+5 лажици вода 3 чоколада 500 гр мелени смокви 250 гр ореви Сомелете смокви и карамерилизирајте шеќер. Во шеќерот додајте чоколадо. Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се ...

⇐ DailyГотви.mk ⇒