Проја со праз и со сирење

Состојки: 2 шолји пченкарно брашно 1 шолја бело брашно 3 јајца 1 прашак за пециво 1 шолја јогурт ½ шолја кисела вода ½ шолја зејтин Ситно сечкан праз по желба 200 г здробено сирење Ким за поросување Приготвување: Во длабок сад изматете ги јајцата, па полека додавајте ги течните, а потоа и сувите состојки. Додадете ги ситно сечканиот праз и здробеното сирење, измешајте со лажица и истурете ја ...

⇐ DailyАрт Кујна ⇒