Предјадење за 5 ѕвезди: Пробајте кафанска проја

Вкусно предјадење кое ќе биде на трпеза за четириесетина минути. Ви нудиме кафанска проја од која ќе се нагостат дури шест лица. 3 јајца 350 гр сирење 400 мл јогурт 200 мл масло 200 гр пченично брашно 250 гр кукурузно брашно 1 прашок за пециво Се матат јајцата, се става сирењето, јогуртот, маслото и двата вида брашно. Се додава и прашокот за пециво и се убаво се меша за да се соедини. Се става ...

⇐ DailyГотви.mk ⇒